Mish pule ne furre

Perberesit per 4 persona

  • 500 g gjoks pule
  • 5 patate mesatare
  • 2 domate
  • ereza (majdanoz, rigon, rozmarine)

Proçedimi

Pastrojme domatet dhe patatet dhe i presim ne copa te vogla. Edhe gjoksin e pules e presim ne fileto te holla.

Lyejme nje tave me vaj ulliri dhe vendosim ne menyre te çrregullt filetot e pules, shtojme patatet dhe i sperkasim me aromat.

Ne fund shtojme domatet dhe majdanozin.

Rregullojme me kripe, i trazojme te gjithe perberesit ne tave dhe i vem per te pjekur ne furre te nxehte 200°C per 30 minuta.

Sponsor
mish, pjata te dyta, te ndryshme - Tag: , ,

One Response to Mish pule ne furre

  1. artigona ramadani says:

    shum te shishme te gjitha hmmm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*