Sallate me fasule

Per 4 persona

  • 200 g sallate jeshile
  • 200 g fasule te ziera
  • 12 domate te vogla
  • 1 qepe te njome
  • vaj ulliri
  • uthull, kripe, piper

Proçedura gatimit

Lani dhe kulloni sallaten.Pastroni qepen e njome dhe e prisni ne rrota te holla. Bashkoni qepet me sallaten jeshile, fasulet dhe domatet. Ne nje ene te vogel bashkoni uthullin me vajin e ullirit dhe piperin. Trazojini mire derisa te krijohet nje emulsion. Kondisni sallaten me kete salce dhe sherbejeni.

Sponsor
te ndryshme

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*