Tag Archives: embelsire

Torte me dardha dhe kakao

Per nje tepsi te rrumbullaket me diameter 24cm 3 dardha 200 g miell 3 veze 120 g sheqer 250 g kos 60 g kakao 125 g gjalp i shkrire 1 luge kafeje sod buke ose majà per torta Proçedimi Ndani … Continue reading

embelsire - , Leave a comment

Cheescake

Cheescake, kjo embelsire ka origjine amerikane dhe e perkthyer ne shqip do te ishte “kek djathi”. Emri i kesaj ricete ne shqip nuk te jep pershtypjen qe kjo embelsire eshte fundi i botes, sapo fut nje cope te vogel ne … Continue reading

embelsire - , Leave a comment